Kdo jsme

Naše poslání

Naším posláním je umožnit dospělým osobám a seniorům, kteří vzhledem k těžké nebo úplné závislosti na pomoci jiné fyzické osoby při zajištění péče o vlastní osobu a při zajištění soběstačnosti nemohou žít ve svém přirozeném prostředí, žít v domově běžným způsobem života a s podporou nabízených sociálních služeb prožít aktivní a důstojné stáří.

Poskytujeme pobytovou sociální službu osobám s trvalým pobytem v Praze a Středočeském kraji

Vybavení domova

Pobytové sociální služby domova pro seniory jsou poskytovány v přízemí i v 1. patře objektu.

V přízemí je k dispozici společenská místnost s krbem spojená s jídelnou a kuchyní, koupelna se záchodem a jeden třílůžkový pokoj

V 1. patře je koupelna, tři záchody, tři dvoulůžkové, jeden třílůžkové a tři jednolůžkové pokoje.

Pokoje jsou vybaveny lůžky, nočními stolky a skříněmi. Po domluvě má klient možnost dovybavit svůj pokoj svým soukromým oblíbeným nábytkem.

Náš domov je vybaven pomůckami pro ergoterapii, metodickými pomůckami pro trénink paměti a společenskými hrami. Je zde knihovna vybavená knihami a časopisy uživatelům volně k dispozici. Využíváme také CAMES TERAPII kde máme v domově k dispozici psa Oskara a fenu Elišku.

Stravování

Jídlo pro naše uživatele vaříme sami přímo v naší kuchyni. Jídelníček je sestavován podle pravidel zdravé výživy. Jí se u nás pětkrát denně, uživatele s diabetem mají jedno jídlo navíc.

Zdravotní péče

Ordinaci u nás nemáme, lékařka pracuje s uživateli na jejich lůžku, zázemí pro poskytované služby (prádelna, šatna pro personál, koupelna a WC pro personál, úklidová místnost, sklad). Zdravotnická péče je poskytována naší smluvní lékařkou, která k nám pravidelně dochází jednou týdně. 

Zdravotnickou část naší sociální služby zajišťují externí zdravotní sestry poté dle ordinace lékaře zajišťují kompletní zdravotnickou péči o uživatele po celou dobu pobytu v našem domově, v případě, že nelze kontaktovat registrujícího lékaře například mimo ordinační dobu lékaře je akutní péče o uživatele zajištěna prostřednictvím RLP (rychlé lékařské pomoci).

Mohlo by vás zajímat