Kdo jsme

Naše poslání

Naším posláním je umožnit dospělým osobám a seniorům, kteří jsou závislí na pomoci jiné osoby, ať jde o zajištění péče o vlastní osobu či pomoci se zvládáním běžných denních činností, prožít, s podporou námi nabízených sociálních služeb, aktivní a důstojné stáří v domácím prostředí.

Poskytujeme pobytovou sociální službu osobám s trvalým pobytem v Praze a Středočeském kraji

Vybavení Domova

Pobytové sociální služby Domova pro seniory jsou poskytovány v přízemí i v 1. patře rodinného domu.

V přízemí je k dispozici společenská místnost s krbem, která je spojena s jídelnou a kuchyní, koupelna se záchodem a jeden třílůžkový pokoj.

Další pokoje, tři jednolůžkové, tři dvoulůžkové, jeden třílůžkový, jsou v 1. patře. Dále je na tomto patře koupelna a tři záchody.

Pokoje jsou vybaveny pohodlnými lůžky, nočními stolky a skříněmi. Po domluvě je možné si dovybavit pokoj svým soukromým oblíbeným nábytkem.

Náš Domov je vybaven pomůckami pro ergoterapii, metodickými pomůckami pro trénink paměti a společenskými hrami. Je zde knihovna vybavená knihami a časopisy, které jsou všem klientům volně k dispozici. Dále u nás probíhají CANISTERAPIE, se kterými nám zdatně pomáhají pejsek Oskar a fenka Eliška.

Stravování

Jídlo pro naše klienty vaříme sami v kuchyni, která se nachází v Domově. Jídelníček je sestavován podle pravidel zdravé výživy. Jídlo je u nás pravidelně pětkrát denně, klienti s diabetem mají o jedno jídlo více.

Zdravotní péče

Zdravotní péče je poskytována naší smluvní lékařkou, která k nám pravidelně dochází jednou týdně. Vzhledem k tomu, že u nás ordinaci nemáme, tak lékařka ošetřuje klienty přímo na jejich lůžku.

Zdravotnickou část naší sociální služby zajišťují externí zdravotní sestry, které, dle nařízení lékaře,  zajišťují kompletní zdravotnickou péči o klienta po celou dobu pobytu v našem Domově, Jestliže není možné kontaktovat registrujícího lékaře, například mimo jeho ordinační dobu, je akutní péče o klienty zajištěna prostřednictvím RZP/RLP (rychlé zdravotnické nebo lékařské pomoci).

Mohlo by vás zajímat

top